“Ditë historike”, Hajdari për marrëveshjen me PS: Një hap përpara për demokracinë shqiptare

21/07/2020 20:39

Deputetja Rudina Hajdari e ka cilwsuar marrëveshjen me maxhorancën dhe për reformën zgjedhore, një ditë historike për vendin drejt demokracisë.

Rudina Hajdari në një prononcim për mediat tha se është shumë e kënaqur me arritjen e saj duke e konsideruar një hap të rëndësishëm demokratik.

“Ky është një hap përpara për demokracinë shqiptare. Po hedhim këtë hap sot në këtë ditë, për ndryshim. Ajo që është dukur para shqiptarëve si një gjë jo e mundur, është premtim i mbajtur. Premtimin e mbajta. Unë unë jam premtimmbajtëse. Këtë e bëj me një përgjegjësi të lartë. Nëse jemi sot këtu falë qytetarëve. Kjo ditë historike, u bë një moment i rëndësishëm për Shqipërisë. U hodhën hapa drejt Demokracisë. I bëj thirrje opozitës jashtëparlamentare që t’i bashkohet këtij treni të së ardhmes” tha Hajdari.

Top Channel