Video/ Ndjekje si në filma, oficerja “masakron” dy të droguarit, ja momenti kur i përplas me makinë dhe….

15/07/2020 06:16

Një oficere policie nga Marion County, iu në ndjekje një makine tip “Hyundai Elantra” në të cilën ishin dy burra. Samantha Horne, u përpoq të ndalonte makinën, por shoferi i “Hyundait nuk iu bind.

Në këtë moment ajo nisi të ndiqte makinën. Pas disa minutash ndjekje, një nga gomat e automjetit të arratisur shpërtheu, megjithatë personat brenda saj nuk u ndalën. Madje edhe kur shoferi i “Hyundait” humbi kontrollin dhe goditi një makinë tjetër, u përpoq përsëri t’i ikte policisë.

Në këtë moment, oficerja Horne, ndërhynë dhe prangos të dy burrat. Të arratisurit raportohet se ishin Harley Moore dhe Harrison Blodnik, të njohur më herët për policinë dhe në ato momente ishin nën ndikimin e lëndëve narkotike.

Top Channel