FOTO/ Njihuni me 10 fshatrat në Britaninë e Madhe që po “çmendin” turistët…

12/07/2020 14:22

Nuk ka zgjedhje më të mirë se sa të frekuentosh fshatrat në këto ditë të nxehta vere.

Dhe kur flasim për fshatra, Britania e Madhe ka disa të tilla me pamje mahnitëse. Diversiteti i krijuar, nga kaltërsia e qiellit, tejdukshmëria e ujit dhe peizazhi i ofruar nga malet e kodrinat përreth, i kanë kthyer këto fshatra në destinacionet më lakmuese për turistët vendas e të huaj.

Duket se britanikët kanë “braktisur” plazhet këtë verë dhe shumica prej tyre janë dyndur fshatrave. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel