Kim Jong-un mund të ketë vdekur vërtetë, e motra kërkon fundin e samitit me SHBA

11/07/2020 07:46

Motra e liderit koreano-verior, Kim Jong-un, Kim Yo Jong ka shprehur dyshime për zhvillimin këtë vit të takimit historik mes Veriut komunist dhe Shteteve të Bashkuara, duke ringjallur kështu diskutimet e zjarrta mbi shëndetin e udhëheqësit të vendit.

Kim Jong-un nuk është shfaqur më në publik prej një kohe të gjatë këtë vit, duke nxitur pretendimet se ai ka ndërruar jetë.

Tani, del në skenë e motra e cila vë në dyshim mbajtjen e samitit të planifikuar me Amerikën, duke e justifikuar me idenë që nga një takim i tillë, do të përfitonte vetëm SHBA-ja.

Perspektiva e papritur e tërheqjes së Penianit nga samiti i ka ushqyer sërish spekullimet mbi shëndetin e Kim Jong-un. Por ndërkohë, sipas NKNews, ai nuk ishte fotografuar më që prej 8 qershorit, deri kur u shfaq në 2 korrik në një takim qeveritar.

FOTO GALERI
2/12
FILE - In this April 27, 2018, file photo, North Korean leader Kim Jong Un signs a guestbook next to his sister Kim Yo Jong, right, inside the Peace House at the border village of Panmunjom in Demilitarized Zone. With North Korea saying nothing so far about outside media reports that leader Kim Jong Un may be unwell, there’s renewed worry about who’s next in line to run a nuclear-armed country that’s been ruled by the same family for seven decades. (Korea Summit Press Pool via AP, File)

Top Channel