“Rrugët po shndërrohen në lumenj”/ Kanadaja goditet nga stuhia e fuqishme (FOTO)

09/07/2020 20:14

Toronto e Kanadasë është goditur nga një stuhi e fuqishme që shkaktoi reshje të dendura shiu dhe si rrjedhojë shumë pemë janë rrëzuar.

Stuhija e fuqishme ka zgjatur rreth një orë dhe shpejtësia e erërave është regjistruar deri në 70 kilometra në orë, shkruajnë mediat e huaja.

“Gjithçka po lëviz me shpejtësi të madhe, përveç shiut të rrëmbyeshëm dhe rrugëve që janë shndërruar në lumenj, shkulja e pemëve po shkakton probleme të mëdha”, thuhet në komunikatën e institutit meteorologjik të Kanadasë.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel