Hapet pub-et pas pandemisë, tërbohen britanikët (FOTO)

05/07/2020 09:13

Për herë të parë pas 3 muajsh Anglia lejoi hapjen e restoranteve, bareve dhe salloneve të bukurisë, të cilat u mbyllën si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Mbrëmjen e djeshme Britania u ndez nga festat e të rinjve të lokalet e natës, duke rrezikuar seriozisht shpërthimin e një tjetër valë Covid. Britanikët festuan deri në orët e para të mëngjesit dhe nga fotot duket qartë se “tërbimi” i tyre nuk pyet për virusin.

Top Channel