Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në vazhdën e takimeve të sotme me liderët politikë në Kosovë, i ka shkuar në selinë e partisë, ish kryeministrit, Albin Kurti.

Për dallim prej takimeve të kaluara, kryeministrin shqiptar nuk doli për ta pritur lideri i VV-së, Albin Kurti, por nënkryetari, Glauk Konjufca.

Rama gjatë ditës sotme ka takuar kryeministrin Avduallah Hoti, kryeparlamentaren, Vjosa Osmani, si dhe kryetarin e Nismës, Fatmir Limaj.

Derisa pritet të takojë kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli dhe presidentin Hashim Thaçi.

Top Channel