FOTO/ Momente tmerri në SHBA, makina e policisë “merr me vete” 12 protestues

29/06/2020 20:02

Një makinë policie në SHBA, është futur në mes të turmës së protestuesve dhe ka “marrë me vete” më shumë se 12 prej tyre. Ngjarja ka ndodhur në Detroit. Raportohet se protestuesit i kishin bllokuar rrugën makinës së policisë.

Por në momentin që ato shtuan irritimin, makina e policisë rrit shpejtësinë dhe përplas disa prej tyre. Ndërkohë raportohet se si pasojë e incidentit protestuesit kanë përfunduar me disa plagë në trup, mirëpo gjendja e tyre paraqitet e qëndrueshme.

Ndërsa polici që shkaktoi këtë ngjarje, ende nuk është identifikuar, shkruan Daily Mail.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel