Vazhdojnë lëkundjet në Turqi, tërmet me magnitudë 5.2

26/06/2020 10:03

Një tërmet me magnitudë 5.2 ka tronditur zonën e Manisas në Turqi dhe përreth.

Sipas të dhënave nga stacionet gjeologjike ndërkombëtare  tërmeti pati një thellësi vetëm 10 kilometra duke u ndjerë i fuqishëm në sipërfaqe.

Ky është tërmeti i dytë i fuqishëm që godet Manisan pas atij të janarit me të njëjtën magnitudë duke shkaktuar dëme materiale.

Top Channel