Dy mjekët që mjekonin ilegalisht autorin e vrasjes së Laçit në një klinikë private në Tiranë do të dalin sot para gjykatës. Ata akuzohen për mos kallëzim krimi dhe veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës.

Eduart Lama është autori kryesor për vrasjen e Bujar Likës dhe Paulin Markut më 30 maj në Kurbin të Laçit.

Ai u kap më herët në një klinikë private në Tiranë duke mjekuar plagën e marrë në këmbë si pasojë e shkëmbimit të zjarrit, mbrëmjen e 30 majit.

Policia bën me dijeni se janë identifikuar dhe shpallur në kërkim dhe tre bashkëpunëtorët në vrasje.

4 persona të maskuar si policë natën e 30 majit vranë Paulin Markun dhe Bujar Likën në hotelin e Ari Allamanit në Laç.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel