Rreth orës 22:50 u dëgjua një shpërthim i fuqishëm në qendër të Vlorës duke krijuar panik tek qytetarët. Pas shpërthimit ka ardhur edhe reagimi i policisë, ku bëhet me dije se shpërthimi me eksploziv ka ndodhur në lagjen 28 nëntori.

Njoftimi i plotë i policisë:

Rreth orës 22:50, në lagjen “28 Nëntori” Vlorë midis pallateve, dyshohet se ka shpërthyer një sasi e vogël eksplozivi, ku si pasojë nuk ka asnjë person të lënduar por vetëm dëme të vogla materiale.

Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë mbërritur shërbimet e policisë, të cilat kanë nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorit

Top Channel