Mijëra qytetarë kanë dalë në një marshim protestë në lidhje me përdhunimin që i është bërë një vajze 15-vjeçare nga një 65-vjeçar, i cili ka qenë roja i saj i shkollës.

Në shesh nuk kanë munguar as personazhet e njohur si ish-deputetja, Grida Duma, këngëtarja Aurela Gaçe, deputeti Halit Valteri dhe shumë të tjerë.

Protesta është zhvendosur nga sheshi “Nënë Tereza” dhe momentalisht po mbahet te Ministria e Arsimit.

Në këtë protestë vlen të theksohet që shumica janë femra dhe madje kanë shkuar së bashku me fëmijët e tyre.

FOTO GALERI
1/21

Top Channel