Ilustrim

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë shtetasin B. K., 19 vjeç, banues në Durrës, pasi në lagjen nr. 11, Durrës.

Kjo sepse pas një konflikti për motive të dobëta, ka tentuar të vrasë me mjet prerës (thikë), shtetasit R. Z., 21 vjeç dhe L. H.,23 vjeç, banues në Durrës, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Tentativë për vrasje”.

Top Channel