Janë liruar tetë të arrestuarit për protestën tek Teatri Kombëtar të dielën.

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie” me afat deri më 3 qershor për Erik dhe Endrit Mërtirin,  dhe “detyrim paraqitje” për kreun e Lëvizjes Vetëvendosja në Tiranë, Boiken Abazi, Kastriot Qeman, Romeo Lilën, Edion Xhoxhajn, Burim Tafilican dhe Sokol Ndojan.

Këta persona u arrestuan për shkak se protestuan kundër shembjes së Teatrit Kombëtar ku nuk munguan as konfrontimet me policinë.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel