ELBASAN- Një makinë është përfshirë nga flakët në lagjen “5 Maji”, Elbasan. Makina tip “Audi” ka qenë në pronësi të shtetasit M. R., dhe ishte i parkuar por si pasojë mjeti është djegur pjesërisht.

Nga këqyrja e mjetit rezulton se janë dëmtuar xhamat dhe pjesët prej kauçuku të motorit. Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e shkakut të zjarrit dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Top Channel