Kufizimet në zonat e kuqe vazhdojnë/ Rama: Përveç transportit dhe ambienteve të mbyllura, hapim gjithçka

16/05/2020 00:14

Megjithëse numrat e rasteve pozitive ditët e fundit kanë ndryshuar, e hëna do ta gjej Shqipërinë të hapur vetëm me disa kufizime të cilat i bëri publike kryeministri Edi Rama.

Kryeministri i dërgoi një lutje të gjithë qyetarëve për të respektuar rregullat pasi fare lehtë një zonë e gjelbër mund të bëhet e kuqe. Nuk munguan kritikat e forta të kryeministrit në adresë te kryedemokratit Lulzim Basha duke thënë se veprimet e tij janë në papërgjegjshme.

Rama bëri edhe një parashikim se çfarë do të ndodh me Shqipërinë pas shtatorit.

Top Channel