Tragjike/ Ndahet nga jeta në moshën 31-vjeçare Princesha e Austrisë

14/05/2020 18:10

Pasardhësja e Perandorit Karl 1  të Austrisë, Princesha Maria Galitzine,  ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike në moshën 31-vjeçare, pasi pësoi aneurizmë kardiake. Ajo ka lënë pas edhe njw djal 2 vjeçar.

31-vjeçarja jetonte në Houston të SHBA-ve, së bashku me partnerin Rishi Singh, me profesion kuzhinier. Maria, pësoi një aneurizëm kardiake më katër maj, gjashtë ditë larg ditëlindjes së saj të 32-të.

Vdekjen e Marias e ka konfirmuar dhe mamaja e saj Maria Anna:

“Maria jonë ndërroi jetë në mëngjes në Houston, nga një aneurizëm i papritur kardiak.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel