Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 06ºC në 20ºC, në zonat e ulëta nga 11ºC në 27ºC dhe në zonat bregdetare nga 14°C në 28ºC.

Era do të fryejë në drejtim Jugor ndrësa forca e valëzimit në det 4 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 05ºC deri në 20ºC dhe në zonat e ulëta nga 09ºC në 24ºC.

Në fotot e mëposhtme do gjeni motin në qytetet kryesore të Shqipërisë dhe botës:

FOTO GALERI
1/6

Top Channel