“Nga e hëna rifillon prodhimi i avionëve e anijeve”, ish-deputetja e PD: Shqipëria është lider…

18/04/2020 15:05

Teksa sot qeveria ka publikuar listën e bizneseve që do të hapin aktivitetin e tyre të hënën, ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka ironizuar me anë të një postimi në facebook për disa nga këto biznese.

Tabaku bën ironi në lidhje me kapacitet prodhuese të vendit tonë, duke deklaruar se ‘Shqipëria është lider në këto fusha’

Deklarata ironizuese e ish-deputetes: “Ndërkohe nga e hëna do rifillojnë dhe aktivitete shumë të rëndësishme qe u ndërprenë vetëm për këto jave. Prodhimi i anijeve, prodhimi i lokomotivave, prodhimi i avionëve dhe mjeteve të ushtrisë! Shqipëria është lider në këto fusha!”

Top Channel