Fotot e tmerrshme/ Covid-19, trupat e pajetë mblidhen në dhomat e spitalit të Detroit

14/04/2020 09:25

Fotografitë nga dhomat e urgjencës në Spitalin Sinai-Grace në Detroit tregojnë se trupat e pajetë ruhen në dhoma spitalore të lira dhe grumbullohen mbi njëra-tjetrën brenda njësive mbajtëse frigoriferike.

Dy punonjës të dhomave të urgjencës konfirmojnë për CNN se fotografitë janë një portretizim i saktë i skenës që po ndodh në spital gjatë fillimit të muajit Prill.

Të dy burimet tregojnë për CNN se të paktën një dhomë, është përdorur për të ruajtur trupat sepse stafi i morgut nuk punonte natën, dhe morgu ishte plot.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel