Mbi 17 mijë persona kanë humbur jetën/ Çfarë ndodhi me numrin e viktimave gjatë 24 orëve të fundit në Spanjë

13/04/2020 12:40

Ka shënuar një tendencë rënjeje numri i viktimave gjatë 24 orëve të fundit në Spanjë.

Mësohet se 517 persona kanë humbur jetën duke e çuar numrin total në 17,489. Përsa i përket numri të të prekurve, shifra totale ka shkuar në 169,496.

Të dhënat gjithashtu treguan se raste e konfirmuara u rritën me 3,477 – shifra më e ulët ditore që nga 20 marsi, e cila vjen në një kohë kur Spanja filloi rihapjen e pjesëve të ekonomisë së saj me punëtorët e ndërtimit dhe të prodhimit.

Ndërkohë, mbi 64 mijë persona janë shëruar dhe kanë mundur të dalin nga spitali.

Top Channel