Britani/ Infermieria e infektuar me koronavirus lë spitalin, kolegët i bëjën surprizën e bukur

13/04/2020 22:50

Një infermiere në Britani, e cila ishte infektuar me koronavirus, është duartrokitur nga kolegët në momentin që rezultoi negative dhe la ambientet e spitalit.

Infermierja Elanie Ferrigan, 52 vjeçe, nuk i ka mbajtur dot lotët teksa linte ambientet e Spitalit Universitar Ainetree në Liverpool. Fillimisht, kur mësoi se ishte e infektuar me sëmundjen, Elanie, u vetëizolua në shtëpi, por kur gjendja e saj u përkeqësua, ajo u shtrua në spital. Në momentet e para që u paraqit në spital, 52 vjeçarja ndodhej në gjendje të rënduar shëndetësore, por me kalimin e ditëve gjendja e saj u përmirësua ndejshëm.

“Ne mendojmë se mamaja u infektua me virusin para se qeveria të shpallte bllokimin. Ajo fillimisht shfaqi simptoma të gripit dhe u izolua në shtëpi. Por më pas filloi të kishte shumë të vjella dhe gjendja e saj u përkeqësua ndjeshëm”, u shpreh vajza e Elanie.

Ndërkohë, kujtojmë që deri më tani në Britaninë e Madhe, si pasojë e koronavirusit, kanë humbur jetën 11,329 persona, ndërsa 88,621 të tjerë janë shpallur të infektuar, shkruajnë mediat e huaja.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel