Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 05ºC në 17ºC, në zonat e ulëta nga 10ºC në 25ºC dhe në zonat bregdetare nga 14°C në 26ºC.

Era do të fryejë në drejtimVeriperëndimor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 18ºC dhe në zonat e ulëta nga 08ºC në 21ºC.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në vendin tonë dhe jo vetëm:

FOTO GALERI
1/5

Top Channel