“Kam folur me Metën, Ramën dhe Bashën…” Yuri Kim mesazh të fortë politikës dhe qytetarëve: Nuk mund të fitojmë luftën pa…

06/04/2020 17:19

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, me anë të një reagimi në Twitter ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve dhe politikanëve për unitet dhe vazhdueshmëri të masave shtrënguese kundër CoVid-19.

Yuri Kim shkruan se këto masa mund të bëhen të lodhshme por duet të jemi vigjilent dhe t’i respektojmë.

Ajo ndër të tjera thotë se ka folur me Presidentin Meta, kryeministrin Rama dhe kreun e PD Basha për të vazhduar unitetine  tyre në këtë kohë të vështirë.

Postimi i Yuri Kim:

“Masat e rrepta janë duke marrë një tarifë të konsiderueshëm dhe është e natyrshme të ndjehemi të lodhur, por duhet të qëndrojmë vigjilentë. Të gjithë ne – përfshirë edhe ambasadën e SHBA në Tiranë – duhet të vazhdojmë të bëjmë pjesën tonë për t’i mbajtur të gjithë të shëndetshëm. #JemiMeJu #rrineshtepi.

Fola me Presidentin Meta, kryeministrin Edi Rama, kreun e PD Lulzim Basha për të lavdëruar udhëheqjen e tyre të unifikuar kundër # COVID19 –  dhe se kjo duhet të vazhdojë. Tani nuk është koha për politikë si zakonisht. Nuk mund të fitojmë luftën pa unitet dhe disiplinë nga të gjithë liderët dhe të gjithë njerëzit, nga Shkodra në Sarandë.”

Top Channel