Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në një postim të sajin në rrjete sociale ka ndarë lajmin e mirë me të gjithë qytetarët, se janë shëruar 3 infermierë të prekur nga COVID-19, pas testit konfirmues.

Në total deri tani janë shëruar 18 personel shëndetësor.

Postimi i Ministres Manastirliu:

 

?#COVID-19 Lajm i mirë??

Edhe 3️⃣ infermierë janë shëruar??

Shkon në 1️⃣8️⃣ numri i personelit mjekësor të #shëruar në Tiranë, Durrës, Lezhë ✅

Deri tani janë 9⃣9⃣ pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me ?#COVID-19?

#FORCA

Top Channel