“Sapo vrava një njeri, s’ndenja brenda në krevat”/ Rama publikon “Rapsodinë e Koronavirusit”

28/03/2020 08:31

Mëngjesin e sotëm, kryeministri i vendit, Edi Rama e nisi me një video, të ashtuquajtur “Rapsodia e Koronavirusit”.

Nën muzikën e Queen-it, Rama jep shpresë për shqiptarët se pavarësisht situatës së vështirë, lufta në fund do të fitohet. Në video theksohet rëndësia e zbatimit të masave shtrënguese, veçanërisht të distancimit social.

“MIRËMËNGJES?
mos u mërzisni, lufta na gjeti nuk e zgjodhëm, po ne do ta fitojmë dhe mos kini asnjë dyshim, I LO❤️E YOU?”, shkruan Rama krahas videos.

Top Channel