Ka mbërritur në aeroportin Nënë Tereza në Rinas avioni i parë me shqiptarët që jetonin jashtë vendit.

Të riatdhesuarit do të karantinohen për 14 ditët e ardhme.

Grupi i parë nga Roma erdhi më “Lasgushin”.

Kryeministri Rama është shprehur se janë mbi 1300 persona që kishin mbetur jashtë vendit që do të riatdhesohen dhe se biletat do paguhen nga shteti.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel