Lezhë/ 3 raste të reja me Covid-19, infermierja dhe sanitarja e prekur patën kontakt me një paciente pozitive

25/03/2020 12:47

Pas rastit të infermieres së prekur me koronavirus, që u konfirmua ditën e djeshme në Lezhë, gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe tre raste të reja.

Bëhet me dijeni se janë infektuar një tjetër infermiere, një sanitare dhe një qytetar.

Infermierja e Urgjencës dhe sanitarja kanë patur kontakt me rastin e publikur dje, ndërsa qytetari nuk dihet nga e ka marrë virusin.

Top Channel