Dy raste të reja me Koronavirus në Elbasan. Vëllezërit 22 dhe 25 vjeç

25/03/2020 22:51

Dy raste të reja janë regjistruar me Koronavirus në Elbasan. Dy djemtë e 62 vjeçarit i cili u identifikua sot.

Kjo shpjegon edhe historikun e prekjes së 62 vjeçarit pasi njëri nga djemtë kishte pasur kontakte me shtetas italianë.  Djemtë janë të moshës 22 dhe 25 vjeç.

Ata ndodhen në gjendje shumë të mirë dhe nuk kanë shfaqur deri më tani shenja.

Elbasani deri më tani ka 5 të prekur nga dy familje, ku katër janë të vetëkarantinuar ndërsa një person është i shkruar në Tiranë në spitalin Infektiv.

 

Top Channel