Negociatat/ PO-ja për Shqipërinë, reagon ambasadorja Kim: SHBA do vazhdojë të mbështesë fuqimisht reformat

24/03/2020 15:10

Pasi Këshilli i ministrave të BE-së për Çështjet Evropiane dha sot Po-në për çeljen e negociatave të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka reaguar ambasadorja Yuri Kim.

Përmes një postimi në Twitter, krahas mesazhit të komisionerit për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, Kim shkroi:

“Vendimi i BE-së për të hapur negociatat me Shqipërinë pasqyron punën e madhe të qeverisë dhe popullit shqiptar. SHBA do të vazhdojnë të mbështesin fuqimisht reformat dhe hapat e tjerë të nevojshëm për arritjen e anëtarësimit. Urime dhe suksese!”

Top Channel