Yuri Kim: Nuk jeni vetëm në luftën kundër Koronavirusit, rrini  në shtëpi

23/03/2020 19:48

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëria, Yuri Kim nëpërmjet një mesazhi në “Facebook” është shprehur se ditën e sotme është takuar me presidentin Meta dhe Kryeministrin Rama ku kanë folur për luftën kundër Koronavirusit.

Ajo shprehet se ka siguruar kryeministrin dhe presidentin që kanë edhe mbështetjen e SHBA-së në këtë luftë.

Ajo e ka mbyllur me një mesazh ku thotë: Rrini në shtëpi.

Top Channel