“Dielli i shpresës dhe mirësisë shndrittë të sotmen dhe të nesërmen”/ Basha uron festën e Sulltan Novruzit

22/03/2020 10:25

Përmes një postimi në Facebook, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar festën e Sulltan Novruzit.

“Ju uroj nga zemra të gjithë besimtarëve bektashinj dhe të gjithë shqiptarëve, Gëzuar Sulltan Nevruzin, këtë ditë hyjnore të shpresës dhe të dritës! Me forcën që na ka bërë të pamposhtur në historinë tonë dhe besimin në Zot, do ta kalojmë këtë sfidë! Dielli i shpresës dhe mirësisë shndritë të sotmen dhe të nesërmen e çdo familje shqiptare. Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët!”- shkruan Basha.

Top Channel