Masat kundër CoVid-19/ Nis urdhri i “izolimit” për fundjavën, Ushtria zbarkon në rrugë për kontroll

21/03/2020 14:19

Tashmë që prej orës 13:00 ka hyrë në fuqi urdhri i ri për të ndaluar çdo lëvizje të qytetarëve dhe automjeteve deri në orën 05:00 të mëngjesit të së hënës.

Ndërkohë policia ka nxituar që të ndalojë të gjithë ata makina dhe shoferë të cilët nuk e kanë zbatuar këtë urdhër dhe kanë dalë në lëvizje pas orës 13:00.

Kryeministri i vendit Edi Rama me anë të një reagimi të bërë publik në rrjetet sociale ka njoftuar se përgjatë javës së ardhshme do të shërbej si orar lëvizje nga ora 05:00 e mëngjesit deri në orën 13:00.

FOTO GALERI
1/13

Top Channel