Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh por që mundësitë për reshje janë të pakta. Vranësirat do të shtohen gjatë pasdites.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 01ºC në 13ºC, në zonat e ulëta nga 07ºC në 20ºC dhe në zonat bregdetare nga 10°C në 21ºC.

Era do të fryejë në drejtim Jugor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 4 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash. Temperaturat do të pësojnë një rritje të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga 00ºC deri në 12ºC dhe në zonat e ulëta nga 05ºC në 13ºC.

Në fotot e mëposhtme do gjeni motin në qytetet kryesore të vendit dhe jo vetëm:

FOTO GALERI
1/6

Top Channel