“Plani 7×7=42″/ Basha i përgjigjet Ramës: Sa keq për çdo shqiptar, kryeministri merret me sulme kundër opozitës

19/03/2020 12:05

Pas postimit të kryeministrit Edi Rama në Twitter, ku ironizonte planin me propozimet e PD-së për të menazhuar situatën e krijuar prej Covid-19, ka reaguar vete kryeopozitari, Lulzim Basha.

Sa keq për çdo shqiptar kur kryeministri në vend që të japë MENJËHERË 120 milion eurot e ppp-ve për shëndetin dhe bukën e gojës së mijëra familjeve, merret gjithë ditën me sulme kundër opozitës dhe bëhet mburojë e vjedhjeve dhe korrupsionit të oligarkëve dhe tenderave të luksit.”, shkruan ai në Twitter.

Më herët, Rama shpërndau këtë postim:

“Plani 7×7=42 është zgjuar sot me rritje të shifrave! Deri kur të mbarojë lufta shifrat do kapin nivelin e një vendi të G7-ës! Pritet shifra e parashikuar nga Plani për aktorët e Portokallisë, meqë janë mbyllur në shtëpi ndërkohë që po u bëhet konkurencë e pandershme nga 7×7=42!”

 

Top Channel