“Virusi s’infekton part time”/ Vendimi i Ramës për lëvizjen e këmbësorëve, Paloka: Kryeministër qesharak

16/03/2020 14:54

Pas njoftimit të kryeministrit Edi Rama, se duke nisur nga sot, pas orës 18:00 ndalohet lëvizja në këmbë e qytetarëve në orare të caktuara (ndryshe do ketë gjoba), ka reaguar Edi Paloka.

Përmes një postimi në Facebook, Paloka shkruan:

“Kryeministër qesharak dhe i rrezikshëm! Deri në orën 18.00 lejon lëvizjen e njerëzve, lëvizjen e makinave, grumbullimet masive ne qendrat e punës (fasoneri dhe call centers), shëtitjet në rrugë, por pas orës 18.00, qytetarët nuk lejohen të dalin në këmbë. Dalje paradite dhe karantinë pasdite është një tallje e dhimbshme me jetën e shqiptarëve, për faktin e vetëm se Edi Rama nuk do që të prekë lekët e oligarkëve të vet.

Koronavirusi nuk luftohet vetëm me policë dhe me gjoba ndaj qytetarëve. Karantina nuk funksionon part time. Dikush duhet ti thotë në bunkerin ku është izoluar se virusi nuk infekton part time. Zgjidhja është karantinë e plotë, fillimisht për të paktën 14 ditë, rimbursim i bizneseve, rimbursim i pagave, ushqime për të moshuarit dhe më të varfërit.”


  Rama akoma më i rreptë: Pas orës 18:00 ndalohet lëvizja në këmbë, ndryshe gjobë!

Top Channel