Tha se mungojnë mjetet dhe veshjet mbrojtëse për stafin mjekësor, shkarkohet nga puna mjeku i Urgjencës së QSUT

15/03/2020 07:48

Mjeku i Urgjencës së QSUT-së, Ilir Allkja që tha se mungojnë mjetet dhe veshjet mbrojtëse për stafin mjekësor është shkarkuar nga puna.

Është vetë Allkja që e ka bërë publik shkarkimin e tij nga puna me anë të një postimi në rrjetin social facebook. Sipas mjekut, largimi nga puna ka ndodhur pa një motivacion!

Allkja shkruan se kjo është një hakmarrje e kryeministrit Rama dhe Shefit të Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj.

Ja postimi i plotë i mjekut në facebook:

Top Channel