5 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në Greqi.

Katër prej tyre janë nga kontakte me persona të prekur dhe një ka ardhur nga Londra.

Gjithsej numri total i të prekurve ka shkuar në 89.

Në gjendje më të rëndë se ditët e mëparshme është një 67 vjeçar që kurohet në spitalin e Rios.

Ndërsa raportohet se edhe disa shkolla po mbyllen.

Top Channel