Pas denoncimit të bërë nga kryeopozitari Lulzim Basha ( më herët edhe nga sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi) që deklaroi se maskat mbrojtëse me të cilat po punon personeli mjekësor janë të skaduara, ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan:

“Ka vetëm një palë maska të dëmshme në Shqipëri:Maskat e atyre që dhe kur ky vend lufton me jetën nën gërmadhat e tërmetit apo me një virus kërcënues për planetin, s’ndalen së kërkuari pushtet me shpifje,sherr,rrëmujë!Po përsëri Shqipëria do t’ia dalë sepse shqiptarët s’janë vetëm!”

  “Personeli shëndetësor po punon me maska të skaduara”/ Basha: Kjo është kriminale

Top Channel