Dy tragetet e linjës Durrës – Bari, të cilët nuk mundën të lundronin natën e kaluar drejt destinacionit për shkak të erës së fortë me shpejtësi deri në 20 m/sek, u nisën sot rreth orës 07:30 në mëngjes nga porti i Durrësit.

Era e fuqishme gjatë natës së kaluar, vonoi për rreth katër orë dhe tragetin “AF Claudia”, i cili u nis drejt Ankonës pas një incidenti, brenda basenit portual ku gjatë manovrave për të dalë u spostua nga era në drejtim të dy trageteve të linjës së Barit të ankoruar në kalatë.

Ndërkohë, dy tragetet e nisur nga Bari mbrëmjen e kaluar, kanë mbërritur në portin e Durrësit rreth orës 8:30 të mëngjesit të sotëm.

Moti i paqendrueshëm nuk ka ndikuar në përpunimin e anijeve tregtare.

Top Channel