Një tërmet i lehtë me magnitudë 3 i shkallës rihter sapo ka rënë në Shijak.

Epiqendra ka qenë 14 kilometra larg Shijakut, 31 kilometra larg Tiranës dhe është ndjerë pak edhe në kryeqytet.

Gjithsesi në tërmete të këtyre përmasave nuk ka asgjë për pani, pasi janë normale.

Top Channel