Kryeministri Rama ndodhet në Moskë ku u takua sot me shefin e diplomacisë ruse, Lavrov në cilësinë e kryesuesit të OSBE-së.

Gjatë një interviste të dhënë dje për Top Channel Rama thotë se çështja kryesore e bisedimeve do të jetë Ukraina, ndërsa për raportet dy paleshe thotë se duhet të jemi më të kujdesshëm dhe më të ngadaltë.

I dërguari i Top Channel në Moskë, Muhamed Veliu dha detajet.

Top Channel