Për herë të parë termi çanta e zezë plot sekrete dhe video bombastike u përdor nga ish deputeti LSI Spartak Braho sot një mik dhe bashkëpunëtor i ngushtë i kryeminstrit Edi Rama.

Megjithëse Baba Taku udhëtonte nëpër studio televizive me çantën me vete ajo asnjëherë nuk u hap.

Traditën e Baba Takut po e ndjekin me besnikëri këshilltarët e presidentit Ilir Meta.

Kur presidenti kallëzoi në prokurori kreun e KED Ardian Dvorani, çanta e zezë mbahej nga këshilltari juridik Bledar Dervishaj.

Por mesditën e të hënën nga makina presidenciale që ndaloi në oborrin e SPAK çantën e zezë e kishte jo këshilltari ligjor Bledar Dervishaj.

Misioni mbajtjes së çantës me prova që janë “përvëluese” ministren Gjonaj e mbante këshilltari i sigurisë në presidentë Bahri Shaqiri.

Zoti Shaqiri ish numri një i inteligjencës shqiptare SHISH konsiderohet si një ndër njerëzit më të besuar të presidentit madje një aset i çmuar për vetë kohën me plot turbulenca ku është futur presidenca.

Përveç padisë të vetmin që dinë se çfarë mbante kjo çantë e zezë janë presidenti dhe këshilltari Bahri Shaqiri.

Baba Taku duhet të jetë ndjerë krenar për vijimin e lojës me çantën e zezë plot “sekrete”.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel