Teksa në Italinë fqinje raportohen dy viktima si pasojë e koronavirusit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar përmes Twitter-it, ku i bën thirrje qeverisë që të marrë masa serioze dhe të menjëhershme.

“Për fat të keq në Italinë fqinje janë shënuar viktimat e para nga coronavirus, ndërkohë që po rritet numri i të prekurve prej tij. I kërkoj qeverisë të marrë masa serioze dhe të menjëhershme. I bëj thirrje autoriteteve shëndetësore të nisin kontrollet në pikat kufitare”, shkruan Basha.

Më tej shton:

“Çdo pikë kontrolli kufitar dhe qendër shëndetësore të pajiset pa asnjë vonesë me personelin dhe aparatet e duhura për të evidentuar dhe trajtuar në kohë çdo rast të mundshëm.”

Top Channel