Koronavirusi ka vene ne alarm vendin fqinj me ne, Italinë. Pas viktimës së parë që u shënua mbrëmë, mediat italiane raportojnë për viktimën e dytë nga virusi vdekjeprurës.

Viktima e dytë nga koronavirusi ne Itali është një grua. Sipas asaj që mëson Ansa gruaja qe ka humbur jetën banonte ne Lombardi.

Raste te reja te infektuar me virusin vdekjeprurës janë shënuar ne Padova, ne rajonin Veneto dhe ne zonën veneciane. Shifra e te prekurve deri tani ka mbërritur ne 29.

Top Channel