Sot bëri thirrje popullit të zgjohej, Meta paralajmëron sërish konferencë

21/02/2020 13:24

Teksa tensionet kanë arritur kulmin mesa Presidencës dhe Kuvendit, Presidenti Ilir meta ka njoftuar një tjetër konferencë për mediat.

Sipas presidencës Meta do të ketë një konferencë për shtyp në orën 14:30. Ende nuk dihet se çfarë do të deklarojë Meta, por besohet se do të lidhet me thirrjen e tij për protestë më 2 mars të këtij viti.

Ai kohët e fundit ka hedhur sulme ndaj mazhorancës duke thënë se rilindja po bën grusht shteti.

Top Channel