Eksploziv poshtë makinës së administratorit të Vllaznisë, forcat xhenio çaktivizojnë lëndën plasëse

16/02/2020 12:37

Forcat xhenio kanë çaktivizuar lëndën plasëse të gjendur në një pako të mbështjellë me natriban, nën automjetin e administratorit të ekipit të Vllaznisë, Suad Liçi.

Ekspertët bëjnë të ditur se lënda në fjalë është plasëse dhe se hetimet në laborator do të përcaktojnë llojin e përdorur dhe mekanizmin.

Mëngjesin e sotëm, administratori i klubit të Vllaznisë, Suad Liçi njoftoi policinë e Shkodrës se poshtë mjetit të tij tip Benz, kishte konstatuar një pako të mbështjellë me letër natriban dhe se dyshonte se kishte të bënte me lëndë plasëse.

  “Kjo ngjarje s’më tremb”/ Pako e dyshimtë eksplozivi poshtë makinës, flet vetë administratori i Vllaznisë
  Dyshime për eksploziv në Shkodër, reagon Ademi: Na shqetëson fakti që situata në qytet s’është e qetë

Top Channel