Foto ilustruese

Sot, rreth orës 13:05, në Shëngjin, Lezhë është djegur një mjeti tip “Benz” në pronësi të shtetasit Elian Daja, 41 vjeç, banues në Lezhë.

Shërbimet e Policisë kanë identifikuar dhe shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtejshme, shtetasin Mikel Pjetrushin , 19 vjeç, banues në Shengjin , si autori i dyshuar i zjarrvënies së automjetit.

Shtetasi Elian Daja dhe Mikel Pjetrushi dyshohet se kanë patur një konflikt me njëri-tjetrin. Më pas Pjetrushi dyshohet se i ka vënë zjarrin automjetit të 41-vjeçarit si shenjë hakmarrjeje.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

 

Top Channel