Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat pasdite do të intensifikohen duke sjellë reshje në të gjithë territorin. Në zonat malore reshjet do të jenë më formën e dëborës.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të vazhdojnë të njëjta me ato të ditës së djeshme me disa ndryshime të vogla. Në zonat malore, temperaturat do jenë nga 0ºC deri në 14ºC, në zonat e ulëta nga 04ºC në 16ºC dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 17ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugperëndimor me forcë valëzimi 3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu në një pjesë të territorit.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -5ºC deri në 06ºC dhe në zonat e ulëta nga -1ºC në 07ºC.

 

Top Channel