Dosja e zhdukjes së Jan Prengës sapo ka mbërritur në SPAK bëjnë me dije burime për Top Channel.

Kjo çështje do të hetohet nga prokurorët e posaçëm të SPAK.

Prokuroria e Tiranës është shprehur se dyshohet se veprimet janë kryer në kuadër të një grupi të strukturuar kriminal dhe ka shpallur mos kompetencën për këtë ngjarje.

Jak Prenga u rrëmbye më datën 17 janar në Kamëz nga disa persona dhe në lidhje me këtë ngjarje janë bërë disa arrestime.

Shkak i rrëmbimit është bërë një sasi droge e vjedhur nga vëllai i Prengës në Londër.

Top Channel ka sjellë një mori informacionesh ekskluzive në lidhje me këtë ngjarje.

  Ekskluzive/ Solucion për të fshirë gjurmët dhe ndërrim rrobash. Momenti tragjik kur nxirret trupi i Jak Prengës nga “Range Rover”

  Familja Prenga hap dyert e mortit/ Ende nuk e kanë trupin, operacioni i kërkimit në ditën e 8, por pa sukses

  Operacioni Forca e Ligjit nuk ka të ndalur, sekuestron pasuri të gjashtë personave. Emrat

  Hetimet për pengmarrjen/ Gruaja e Altin Hajrit: Në dhjetor u kthye në Shqipëri, bëri 2 vite burg në Holandë

  Në kërkim tre rrëmbyesit/ Zbulohen emrat e personave pjesë e grupit të Dukagjinit

  Zbardhet emri i këngëtares që iu vodh makina për pengmarrjen në Kamëz

  Zbardhet dëshmia e vëllait të Jan Prengës. Nga vjedhja e kokainë tek telefonatat kërcënuese

  Vrasja e Jak Prengës/ Përpjekjet e familjes për të mësuar fatin e tij, detaje të reja

  Rrëmbimi dhe vrasja e Jak Prengës, lihen në burg 5 arrestuarit/ Avokati i Elton Hajrit: Ai ka 3 vite që nuk shkel në resort

  Rasti i Jak Prengës/ Anila Hoxha tregon kush janë 3 të kërkuarit dhe cila është historia e tyre në bandat kriminale

  Muhamed Veliu në Open: Ja si u formuan bandat shqiptare në Angli

Top Channel